گالری
پیوند ها


  چاپ        ارسال به دوست

پیشه‌وران هرات: ایران بزرگ‌ترین شریک تجاری ما است

رئیس و اعضای اتحادیه پیشه‌وران هرات با تأکید بر اینکه ایران بزرگترین شریک تجاری ما است، خواهان توسعه و گسترش روابط بین این اتحادیه و اتحادیه اصناف جمهوری اسلامی ایران شدند.

عبدالودود فیض‌زاده؛ رئیس اتحادیه پیشه‌وران هرات، در دیدار با سرکنسول و دیگر مقامات سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات، با قدردانی ویژه از کارکنان این سرکنسولگری گفت: ما و اکثریت مردم هرات بر این باوریم که جمهوری اسلامی ایران نه یک کشور دیگر؛ بلکه خانه دوم ما است.
فیض‌زاده گفت: در حال حاضر بخش مهمی از اجناس موجود در مغازه های هرات از جمهوری اسلامی ایران تامین می شود؛ چرا که کالای ایرانی با ذائقه افغانی سازگاری داشته و نسبت به سایر کالاها از مرغوبیت بهتری برخوردار است و همچنین با قیمت پائینی به دست مصرف کننده می رسد و باید گفت که ایران بزرگترین شریک تجاری ما است.
 
آقای فیض‌زاده افزود: خوشبختانه با مذاکرات و نشست های انجام شده بین اتحادیه پیشه‌وران هرات و اتاق اصناف مشهد، تفاهمنامه های همکاری امضا شده و امیدواریم این تفاهمنامه ها به قراردادهای همکاری دائمی تبدیل شوند تا حجم مراودات و تبادلات تجاری بیش از پیش افزایش یابد.
 
در ادامه این دیدار، محمود افخمی رشیدی؛ سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات با اشاره به نفوس وجمعیت هرات گفت: هرات در زمینه های مختلف از ظرفیت بالایی برخورد بوده و نیاز است تا بسترسازی شود تا میزان رشد اقتصادی و مبادلات تجاری در این حوزه افزایش یافته و رونق بیشتری یابد.
آقای افخمی خطاب به رؤسای اصناف اظهار داشت: به تمامی دوستان توصیه کنید تا ضمن حمایت از کالاهای تولید داخلی، باقی اقلام مورد نیاز را از برندهای مرغوب و با کیفیت ایرانی وارد کنند؛ زیرا مشتری حق دارد تا از بهترین ها بهره مند شود.
 
وی تأکید کرد: در حال حاضر بخشی از نیازمندی های مردم در خود هرات تولید می‌شود و این بسیار مقبول و پسندیده است و ما آمادگی داریم تا سایر نیازمندی های تجاری بازار هرات را نیز فراهم کنیم.
 
سرکنسول ایران در هرات ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران از هرنوع مبادلات تجاری استقبال کرده و تلاش می کنیم تا بستر مناسب برای افزایش تجارت در بازار ایران و افغانستان را فراهم کنیم. تجارت سود دوجانبه دارد و ایران آمادگی کامل دارد تا تمامی موانع احتمالی را برداشته تا سهولت بیشتری درروند تجاری بین دو کشور فراهم گردد.
همچنان آقای افخمی ابراز داشت: تلاش کنید تا در چارچوب قراردادهای رسمی معامله کنید تا از مشکلات احتمالی آینده جلوگیری به عمل آید.


١٤:١٤ - 1397/03/07    /    شماره : ٣٥٤٤٩٥    /    تعداد نمایش : ١٢٨٩خروج
نظرات

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است.
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است.
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است.
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران