معرفی سرکنسول
اخبار > سرکنسول ایران در هرات : آماده خدمات رسانی به زائران اربعین هستیم


  چاپ        ارسال به دوست

سرکنسول ایران در هرات : آماده خدمات رسانی به زائران اربعین هستیم

سرکنسول ایران در هرات گفت: حضور میلیونی مردم در راهپیمایی اربعین نشانگر ارادت مسلمانان جهان به امام حسین (ع) است و مردم افغانستان نیز هر سال مشتاق تر از سال گذشته در کنگره میلیونی اربعین در کربلا شرکت می‌کنند.

محمود افخمی رشیدی سرکنسول ایران در هرات در آستانه اربعین حسینی در نشستی با روسای کاروان های زیارتی در هرات به منظور ارائه خدمات و تسهیل روند روادید به زائران امام حسین (ع) گفت: حضور میلیونی مردم در راهپیمایی اربعین نشانگر ارادت مسلمانان جهان به امام حسین (ع) است و مردم افغانستان نیز هر سال مشتاق تر از سال گذشته در کنگره میلیونی اربعین در کربلا شرکت می‌کنند.

وی افزود: سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات آماده است تا به طور شبانه روزی به زائران امام حسین (ع) خدمات ارائه کند و همچنین تلاش خواهیم کرد تا هزینه‌های روادید را برای زائران به حداقل برسانیم.

افخمی گفت: ایران در ستاد اربعین تلاش می‌کند تا از تمامی ظرفیت‌ها استفاده کرده و خدمات ویژه ، ارزان و بموقع برای زائران ارائه کند امسال هزینه های ویزا دوبار ورود به ایران با اقامت 30 روز فقط 60 یورو خواهد بود و این تخفیف صرفا برای زائران اربعین وضع شده است.

سرکنسول ایران در هرات از تمامی روسای شرکت‌های زیارتی خواست که هزینه‌ها را به حداقل برسانند و به این قضیه از دید عبادی نگاه کنند نه از دید تجاری و برای اخذ ویزای عراق از مراجع قانونی اقدام کنند تا مشکلی برای زائرین در مرز عراق بوجود نیاید.

به منظور خدمات مطلوب تر و تکریم زائران امام حسین (ع )، قرار شد تا مسولین کاروان‌ها لیست‌های زائرین را به شکل گروه‌های 50 نفره به بخش کنسولی برای صدور ویزا بسپارند و نیازی به حضور زائرین در نمایندگی برای مصاحبه نیست.

همچنین دستورالعمل های قبلی برای انجام آزمایشات پزشکی جهت متقاضیان ویزا حذف گردیده و مسئولین کاروان‌ها، مسئول کلیه امور اعم از اخذ روادید، تردد، بازگشت، استرداد وثیقه و غیره خواهند بود.

 

 


١٤:١٤ - 1396/08/08    /    شماره : ٣٥٤٤٩٥    /    تعداد نمایش : ٧٥٨خروج
ساعات كار اداري |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر