معرفی سرکنسول
اخبار > مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران

مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور والی محترم هرات، شیخ الحدیث مولوی خداداد صالح رییس محترم شورای علمای غرب افغانستان، رییس محترم شورای ولایتی هرات و برخی از اعضای این شورا و پارلمان ، مسئولان محترم لشکری و کشوری، تجار و نیز اقشار مختلف مردم هرات برگزار گردید.

مراسم با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم آغاز شد و پس از نواخته شدن سرود ملی دو کشور جناب آقای افخمی سرکنسول محترم جمهوری اسلامی ایران در هرات به ایراد سخنرانی پرداخت. وی ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب ایران، از انقلاب اسلامی مردم ایران به عنوان امیدی در دل‌های حق طلبان جهان نام برد که نور آن در تمام کشورهای اسلامی و در قلوب آزاد اندیشان قابل مشاهده‌ است.

ایشان در ادامه افزود: «امام خمینی» ( ره ) با تدبیر و دور اندیشی، تصویری از یک رهبر بی‌نظیر را نمایان ساخت که با استعانت از مکتب اسلام ناب محمدی(ص)، پشتوانه‌ مردمی، اتخاذ راهبردهای مناسب و اقتدار در تصمیم‌گیری مفهوم نوینی از رهبری مذهبی مقتدر مردمی را به جهان امروز معرفی کرد. پس از رحلت حضرت امام (ره) این امانت سنگین رهبری، به حضرت آیت‌الله «خامنه‌ای» سپرده شد و ایشان توانستند با تدبیر کشتی انقلاب را در این دریای متلاطم به نحو احسن رهبری کنند.

ایشان اظهار داشت: ایران اعتقاد دارد تعامل با جهان و گسترش روابط بر اساس احترام متقابل تنها راه ایجاد صلح و آرامش در دنیای کنونی‌ و توسعه‌ روابط با کشورهای همسایه که در اولویت سیاست خارجی ایران است، باید در جهت منافع ملی طرفین و استقرار ثبات در منطقه باشد. ضمن این که دکترین جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌ روابط با کشورهای منطقه به ویژه کشور دوست و برادر افغانستان، همواره بر اصول حسن همجواری، احترام متقابل و همکاری درتمام زمینه‌ها بخصوص در مبارزه علیه تروریسم و کمک به توسعه‌ همه جانبه‌ افغانستان است.

در ادامه مراسم جناب آقای محمد آصف رحیمی والی محترم هرات طی سخنانی ضمن تبریک این روز به نمایندگی از مردم هرات به مردم و دولت ایران گفت که برای مردم هر دو کشور اسلامی سربلندی، موفقیت و دوستی دوام‌دار را خواهانم. وی در ادامه افزود: راهبرد احترام متقابل به منافع کشورهای همسایه و همزیستی مسالمت‌آمیز در منطقه از جمله خطوط اساسی سیاست خارجی افغانستان است. ایشان همچنین اظهار داشت: این یک حقیقت انکارناپذیر است که روابط دو ملت همسایه و مسلمان ناشی از مشترکات دینی، فرهنگی، زبانی و تاریخی بین دو سرزمین کهن با یک تاریخ واحد بوده و با گذشت هر سال این روابط صمیمی‌تر و عمیق‌تر می‌گردد.
وی با توجه با سفرهای اخیرش به خراسان رضوی و دعوت استاندار خراسان رضوی به هرات خاطر نشان ساخت که روابط نیک افغانستان با دیگر کشورها نه تنها در سطح ملی، بلکه در سطح محلی نیز آشکار است و در این اواخر چندین سفر به خراسان رضوی و آمدن استاندار آن استان به هرات نمونه بارز آن است.
در ادامه این مراسم مولوی خداداد صالح رییس شورای علمای غرب کشور گفت که انقلاب اسلامی تنها متعلق به دولت و مردم ایران نیست، بلکه این انقلاب متعلق به جهان اسلام است.
ایشان همچنین اظهار داشت: با آمدن انقلاب اسلامی ایران درب همه فساد‌ها مسدود شد و در حال حاضر احکام قرآن در آن کشور جاری است که این باعث افتخار مسلمانان است و امیدواریم که تمام جهان از قید اسارت، بردگی، ظلم و ستم کفر نجات پیدا کنند.
وی با انتقاد شدید از حقوق بشر غربی گفت که حقوق بشری که در اسلام است، در هیچ گوشه‌ای از جهان نیست و اینکه شخصی این حقوق را رعایت نمی‌کند یک مساله ی شخصی است اما اسلام بنیانگذار حقوق بشر است.
حقوق بشری که امروز دنیا وضع کرده است، نهایتا نیم قرن عمر دارد اما اسلام بیش از ۱۰۰۰ سال قبل نه تنها حقوق بشر، بلکه حقوق حیوانات را هم بیان کرده است.
این دروغ است که دشمنان اسلام می‌گویند دین اسلام دین جنگ و تعرض است.
آنانی که دم از حقوق بشر می زنند جنایت های زیادی انجام داده اند و این بر همگان واضح است.
در پایان این مراسم نیز فیلم کوتاهی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته به نمایش گذاشته شد.

 

 

 


١٤:٤٨ - 1395/11/23    /    شماره : ٣٥٦٦٩٦    /    تعداد نمایش : ٧٨٣خروج
ساعات كار اداري |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر