معرفی سرکنسول
اخبار > معاون اجتماعی والی هرات در ملاقات با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران: خواستار همکاری بین افغانستان و ایران هستیم


  چاپ        ارسال به دوست

معاون اجتماعی والی هرات در ملاقات با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران: خواستار همکاری بین افغانستان و ایران هستیم

معاون اجتماعی ولایت هرات از حسن نظر مسئولان سرکنسولگری ایران سپاسگزاری نمود و گفت که خدمات ایران بر ما پوشیده نیست و ما بابت خدمات ایران برای مهاجرین در دهه‌های گذشته سپاسگزاریم.

خانم «مونسه حسن‌زاده» معاون اجتماعی ولایت هرات در ملاقات با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران از حسن نظر مسئولان سرکنسولگری ایران سپاسگزاری نمود و گفت که خدمات ایران بر ما پوشیده نیست و ما بابت خدمات ایران برای مهاجرین در دهه‌های گذشته سپاس‌گزاریم، بویژه از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران برای روشن‌دلان.
خانم حسن‌زاده افزود که ایران در جهت ایجاد ثبات در افغانستان تلاش‌های زیادی نموده است و همچنان با ارائه خدمات تحصیلی به مهاجرین باعث رشد و پیشرفت جوانان مهاجر ما شده‌است که جای قدردانی دارد.
در همین حال معاون اجتماعی والی هرات با اشاره به نقش فعال خانم‌ها در ادارات دولتی اظهار کرد که حضور خانم‌ها در ادارات باعث تسهیل روند خدمت رسانی به مردم شده و نقش خانم‌ها در اجتماع مورد تأیید اسلام نیز می‌باشد.
وی افزود که «ما خواستار همکاری بین جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری اسلامی ایران هستیم چون مشترکات زیادی داریم و ما خواهان بهره‌برداری از تجربیات خوب جمهوری اسلامی ایران هستیم و تلاش خواهیم کرد تا این پیوندها را نهادینه سازیم».
در ادامه این دیدار، «محمود افخمی رشیدی» سرکنسول ایران در هرات انتصاب خانم مونسه حسن‌زاده را به عنوان اولین معاون زن در کشور تبریک گفت و اظهار داشت که حضور شما در این پست حکایت از رشد و توسعه خانم‌ها دارد.
افخمی رشیدی افزود که خانم‌ها به عنوان نیمی از جامعه این حق را دارند تا در پست‌های بالای مدیریتی حضور داشته باشند. او گفت که جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته دستاوردهای زیادی در قسمت بانوان داشته و ما آماده‌ایم تا این تجربیات را به خانم‌های این طرف مرز منتقل کنیم تا خانم‌ها با حفظ حجاب اسلامی دوشادوش برادران‌شان به مردم خدمت کنند.
آقای افخمی تأکید کرد که ایران در چهار دهه گذشته در کنار مردم افغانستان در هر شرایطی حضور داشته‌اند که تاریخ گواه خوبی بر این ادعاست.
سرکنسول ایران در هرات تصریح کرد که «جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا در تمامی حوزه‌ها و بخش‌ها در کنار مردم افغانستان باشد».
او در ادامه حرف‌هایش اظهار کرد که «مجددا اعلام می‌کنیم که آماده ایم تا تجربیات چهل ساله‌مان را در بخش‌های پزشکی، آموزشی، ورزشی، انتظامی و غیره را در خدمت مردم افغانستان و بویژه بانوان قرار دهیم».
سرکنسول ایران در هرات با اشاره به فعالیت‌های مرکز فنی و حرفه‌ای ایران زیر نظر کمیته امداد امام خمینی افزود که «ما تلاش می‌کنیم تا از هر راه ممکن اشتغال زایی کنیم».
همچنین آقای افخمی، در این نشست حادثه‌های تروریستی مسجد امام زمان کابل و مسجد خواجگان شهرستان دولینه ولایت غور را به مردم تسلیت عرض کرد و بیان نمود که خداوند در قران کریم مساجد را خانه‌های امن اطلاق و جای عبادت دانسته‌است اما دشمنان دین با انتحار و انفجار و شهید ساختن نمازگزاران ثابت ساختند که در پی تفرقه اندازی در بین امت اسلامی هستند.
وی با درود و صلوات به روح شهدای دو مسجد کابل و غور از خداوند برای شهدا درجات متعالی و به خانواده‌هایشان صبر استدعا نمود.


١٦:١٨ - 1396/07/30    /    شماره : ٣٥٦٧٠٨    /    تعداد نمایش : ٩٧٧خروج
ساعات كار اداري |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر