معرفی سرکنسول
اخبار > سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات: ما آماده ارائه هر گونه خدمت رسانی شهری به مردم هرات هستیم


  چاپ        ارسال به دوست

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات: ما آماده ارائه هر گونه خدمت رسانی شهری به مردم هرات هستیم

به گزارش رسانه ها آقای افخمی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در دیدار با "سید عبدالوحید قتالی" ضمن تبریک انتصاب ایشان به عنوان نیروی ارزشی و متعهد اظهار داشت که مطابق با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اولویت جمهوری اسلامی ایران روابط با کشور‌های اسلامی است.

وی افزود: تاریخ گواهی می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران در طی چهار دهه از هیچ‌گونه حمایتی از مسلمانان دریغ نکرده و نخواهد کرد.
آقای افخمی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات همچنین گفت که حضور نیروهای جوان و متعهد در رهبری ادارات خدماتی باعث رشد و توسعه بهتر خواهد شد.
در ادامه آقای افخمی تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران آماده است تا برای بهتر شدن خدمات شهری در ولایت هرات مساعدت و همکاری نماید.
وی با اشاره به تجربیات خوب متخصصین ایرانی در بخش‌های بازیافت زباله، حمل و نقل ترافیکی، ایجاد پارک‌ها و فضای سبز، زیبا سازی شهر ها، خدمات عمومی و نظافت شهری، خدمات فنی و مهندسی شهرسازی و ایجاد سیستم الکترونیک برای جمع آوری عواید در خدمت مسوولان شهر سازی، آمادگی طرف ایرانی را برای ارائه این نوع خدمات به طرف افغانستانی اعلام نمود.
"سید وحید قتالی" شهردار هرات نیز با سپاس‌گزاری از مسوولان سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات به جهت ارایه خدمات 24 ساعته به همشهریان افزود که ما خواهان ایجاد دبیر خانه‌های مشخص برای بهبود زندگی شهری، بین هرات و خراسان رضوی هستیم.
آقای قتالی بر این باور است که شدیدا نیازمند آموزش تجربیات دوستان خوب‌مان در شهرداری خراسان رضوی می‌باشیم.
وی اضافه کرد که "ما تلاش می‌کنیم تا از کانال‌های مربوطه هر چه زودتر این رابطه بین شهرداری خراسان رضوی و هرات باستان را ایجاد کنیم. او تصریح کرد که اطمینان می‌دهیم در آینده نزدیک نیز کلید این کار را خواهیم زد.
به گفته قتالی، هرات شهری باستانی با بافت‌های مشابه با خراسان رضوی است و به همین منظور بوده که ما هرات و خراسان رضوی را خواهر خوانده می‌خوانیم و این پیوند را نهادینه خواهیم کرد
در همین حال" وحید پیمان" رئیس شورای شهر شهرداری هرات ضمن قدردانی و حسن نیت مقامات سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات گفت که شورای‌های شهری استان‌های ایران در منطقه نمونه است و ما نیازمند الگو برداری از این شور‌اها هستیم


١٠:٥٣ - 1396/07/27    /    شماره : ٣٥٧٤٩٨    /    تعداد نمایش : ١٠١٦خروج
ساعات كار اداري |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر