گالری
پیوند ها


  چاپ        ارسال به دوست

سفر والی محترم فراه به جمهوری اسلامی ایران

آقای عبدالبصیر سالنگی والی محترم فراه در راس یک هیات تجاری و بازرگانی به دعوت رسمی استاندار محترم خراسان جنوبی روز شنبه مورخ 3/6/1397 عازم جمهوری اسلامی ایران شد. وی در این سفر که آقای افخمی رشیدی سرکنسول محترم جمهوری اسلامی ایران در هرات ایشان را همراهی می کرد علاوه بر همتای ایرانی خود آقای مروج الشریعه استاندار محترم خراسان جنوبی با دیگر مسئولان این استان نیز دیدار و مذاکره نمود.

والی محترم فراه در این ملاقات ها خواستار بررسی و رفع برخی از مشکلات و بن بست انتقال کالا بین افغانستان با ایران شد و گفت: انتقال کالا به افغانستان باید ساده سازی و تسهیل شود.
آقای عبدالبصیر سالنگی یکشنبه شب در نشستی با فعالان اقتصادی خراسان جنوبی در بیرجند ایران اظهار داشت: با وجود سرکنسولگری ایران در هرات بسیاری از این مسائل قابل حل است.
وی ضمن ارزیابی مثبت از بازدیدهایش در خراسان جنوبی گفت: بازدید از مرز ماهیرود و شهرک صنعتی نشان داد که ظرفیت های خوبی در حوزه های تجارت و صادرات در این ولایت فراهم است که امیدواریم در زمینه بازرگانی از آنها استفاده شود.
والی فراه با اشاره به زیرساخت های موجود در مرز ماهیرود افزود: هم اکنون روزانه 160 دستگاه کامیون از این مرز به افغانستان انتقال می‌یابد که بنا به پیشنهاد تجار باید به 300 تا 400 کامیون افزایش یابد.
وی با تاکید بر ارایه تولیدات با کیفیت در عرصه تجارت یادآور شد: تجار افغانستانی باید در سفارشات خود کیفیت کالاها را مد نظر قرار دهند.
والی محترم فراه گفت: مردم افغانستان در خریدهای خود همیشه به دنبال نشان استاندارد هستند لذا تجار باید به این مساله توجه کنند.
والی ولایت فراه با ابراز امیدواری به افزایش تبادل فکری بین 2 کشور افغانستان و ایران خاطر نشان ساخت: برای تجار ایرانی نیز زمینه بازار در افغانستان فراهم است که امید می رود از این فرصت استفاده شود.
آمادگی برای تشکیل اتاق مشترک

نجیب الله ادیب یار آمر بخش صنایع و تجارت ولایت فراه نیز در این سفر با اشاره به تبادلات تجاری رسمی و غیر رسمی ایران و افغانستان از گذشته تاکنون گفت: تسریع کارهای تجاری از خواسته های تجار هر دو کشور بوده و افزود: امید است بسیاری از مشکلات مطرح شده با تفاهمات حاصله در این سفر رفع شود.
وی از آمادگی برای تشکیل اتاق مشترک بیرجند و فراه خبر داد و گفت: برای مراودات بیشتر نام تجار افغانستانی به صورت رسمی معرفی می شوند.
ادیب یار ادامه داد: برنامه ای ترتیب داده می شود که جلسات این اتاق در بیرجند، نقطه صفر یا مشهد برگزار شود.
برگزاری نشست با تجار بخش خصوصی خراسان جنوبی، برگزاری کمیته ها و کمیسیون های مشترک و بازدید از مناطق مختلف از دیگر برنامه های والی ولایت فراه و هیات همراه در سفر به استان خراسان جنوبی بود.

در پایان این دیدار نیز صورتجلسه همکاری متقابل میان دو استان به امضاء طرفین رسید. در این صورتجلسه پیرامون موضوعات مختلف از جمله تشکیل کمیسیون های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی توافق بعمل آمد.

 

 


١٠:٥٣ - 1397/06/10    /    شماره : ٣٥٧٤٩٨    /    تعداد نمایش : ١٤١٣خروج
نظرات

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است.
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است.
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است.
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران