معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
 

 

اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: سه شنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٧ |
قای حمیدالله خادم رئیس اتاق صنایع و معادن هرات با اشاره به خدمات انجام شده به تجار، از اعضای کنسولگری جمهوری اسلامی ایران سپاسگزاری نمود و افزود: خوشبختانه با پیگیری های مستمر سرکنسولگری ایران، بسیاری از چالش ها و مشکلات فراروی تاجران حوزه غرب مرتفع شده است. وی همچنین بطور ویژه از خدمات شبانه روزی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران به بیماران اورژانس، تقدیر نمود.
سرکنسول‌گری ایران در ولایت هرات به ادعاها مبنی بر اینکه این کشور از گروه‌های مخالف دولت برای هدف قرار دادن پروژه تاپی حمایت می‌کند، واکنش نشان داد.
دو نفر به ظن قاچاق مواد مخدر به همراه 130 کیلو گرم مواد مخدر بازداشت شدند
در این مسابقات 120 کشور در ایران حضور داشته و رقابت می‌کنند.
به گزارش رسانه ها در مراسمی که امروز یکشنبه به همین مناسبت در مقر والی فراه برگزار شده بود، از تمام مردم این ولایت خواسته شد تا با دادن دو قطره واکسن فلج اطفال به کودکانشان آنها را از خطر ابتلا به مرض فلج اطفال بازدارند.
به گزارش رسانه ها مقام‌های دولتی، فعالان فرهنگی و بزرگان اجتماعی هرات از حل تنش‌ها بین معترضان و طرفداران ریاست آموزش و پرورش خبر می‌دهند.
به گزارش رسانه ها شماری از اعضای شورای ولایتی بادغیس می‌گویند که کار ساخت جاده قیصار – لامان این ولایت، روز چهارشنبه به گونه‌ی عملی آغاز شده است.
محمد آصف رحیمی والی هرات در جمع فرمانداران خواهان تامین امنیت مراکز رای‌دهی شده است.
نمایشگاه اقلام تولیدی افغانستان به منظور ترویج فرهنگ استفاده از اقلام تولیدی داخلی در هرات گشایش یافت. عمر نصیر مجددی، مسؤل برگزاری این نمایشگاه گفت که این برنامه به ابتکار انجمن تاجران جوان این ولایت راه اندازی شده است.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در ادامه سفر به نیویورک امروز با همتای نروژی خود دیدار و گفتگو کرد.
دکتر غلامحسین دهقانی معاون امور حقوقي و بين المللی وزارت امور خارجه در سخنراني خود در نشست شوراي امنيت سازمان ملل متحد با اشاره به نقش ايدئولوژي هاي افراطی خشونت طلب در تهديد صلح و امنيت بين المللي، اتخاذ اقدامات عملي توسط دولتها و نهادهای بین المللی جهت مقابله با ايدئولوژي هاي افراطي برای جذب جوانان به فعاليت هاي افراط گرايانه را خواستار شد.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه شهادت صالح صماد رئیس شورای عالی سیاسی یمن را که بر اثر بمباران های هواپیماهای متجاوز سعودی به شهادت رسید به بازماندگان ایشان، مردم و اعضای شورایعالی سیاسی یمن تسلیت گفت.
من در شورای روابط خارجی تاکید کردم و امروز نیز در مجمع عمومی سازمان ملل متحد دوباره تاکید خواهم کرد که برای ما ضروری است الگوی «حاصل جمع صفر» و دشمنی در خلیج فارس را به گفتمان همکاری و اعتماد سازی تغییر دهیم. من همسایگانمان و سازمان ملل متحد را به حمایت از «مجمع گفتگوی منطقه‌ای » دعوت می کنم.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا سخنرانی کرد و به سوالات حاضران در خصوص مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی پاسخ داد
دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که به منظور شرکت در اجلاس عالی رتبه "صلح پایدار" به نیویورک سفر کرده است، با همتای بلژیکی خود دیدار و گفتگو کرد.
دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در روند آستانه که در حال دیدار از سوریه است، با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار و در خصوص آخرین تحولات سیاسی و میدانی سوریه و هماهنگی های دو کشور در مرحله فعلی گفتگو و رایزنی کرد.
رئیس جمهور در پیامی انتخاب آقای "میگل ماریو دیاز کانل برمودس" را به عنوان رئیس مجمع دولت و وزرای کوبا تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که پیوندهای عمیق و دوستانه بین دو کشور در دوره جدید تداوم یابد.
ساعات كار اداري |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر