معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
 

 

اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: پنج شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٧ |
کار بازسازی و ترمیم مقدماتی مسجد جامع بزرگ شهر هرات با هزینۀ 24 میلیون افغانی آغاز شد.
وزير زراعت و مالدارى در سفر دو روزه خود به ولايت بادغيس قرارداد 170 طرح مفید را امضا کرده است.
دادگاه شهری هرات، برای یکی از عوامل رویداد خون بار مسجد جوادیه، مسجد جامع و قتل یک نماینده شورای ولایتی، حکم اعدام را صادر کرد.
چهارمین جشنواره‌ انگور و عسل به همراه نمایشگاه محصولات زراعتی و مالداری، مورخ 24/5/1397 با حضور وزیر محترم زراعت، آبیاری و مالداری، محمد آصف رحیمی والی محترم هرات، دهقانان، مالداران، نمایند‌گان کشورهای ایران، هند، پاکستان و ترکیه در شهر هرات برگزار شد.
محکمه استیناف هرات یک عضو داعش را که مسئولیت هماهنگی حمله تروریستی آن گروه به مسجد جوادیه هرات را سال گذشته بر عهده داشته، به اعدام محکوم کرد.
پیش نویس قرارداد ساخت نیروگاه تولید برق خورشیدی و بادی در شهرک صنعتی هرات روز پنجشنبه 18 مرداد1397 میان اتاق صنایع و معادن این ولایت و شرکت چینی کاسا به امضا رسید.
یک حمله کننده انتحاری سوار بر موتور سیکلت مواد انفجاری حامل خود را در منطقه قول‌اردوی سابق شهر هرات منفجر نمود.
دکتر عبدالحکیم تمنا، رئیس صحت عامه هرات می‌گوید در سفر اخیری که با جمعی از پزشکان هرات به مشهد داشته‌اند، پس از گفتگو با رئیس بیمارستان امام رضا، این تفاهمنامه به امضا رسیده است.
کارعملی چندین طرح عمرانی و بازسازی در نقاط مختلف شهر هرات روز گذشته توسط والی ولایت هرات آغازشد. این پروژه‌ها با هزینه 40 میلیون افغانی از بودجه شهرداری هرات عملی خواهد شد.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
سفارت جمهوری اسلامی ايران در تفليس مراتب اعتراض شديد خود را به وزارت امور خارجه گرجستان و پليس امنيت فرودگاه تفلیس اعلام كرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکومیت حمله انتحاری عصر چهارشنبه در غرب کابل با دولت، ملت و بازماندگان قربانیان این جنایت تروریستی که دهها کشته و مجروح برجای گذاشت ابراز همدردی کرد.
مواضع و اظهار نظرهای وزارت امور خارجه درخصوص کنوانسیون و رژیم حقوقی دریای خزر
دکتر ظریف در این دیدار با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه این توفیق و سعادت را دارد که ۴۰ در صد از کارکنان آن از ایثارگران هستند افزود: در میان کارکنان و مدیران ما، هم زندانیان قبل از انقلاب و هم آزادگان سرفراز جنگ تحمیلی و هم اسیرانی كه بدست ضد انقلاب به اسارت گرفته شده بودند حضور دارند.
سخنگوی وزارت خارجه: هیچ حق و حقوقی از ایران در کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر سلب نشده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز تاسف از حادثه سقوط پل جنوا در ایتالیا که دهها کشته و مصدوم بر جای گذاشت، با دولت و مردم ایتالیا و خانواده بازماندگان این حادثه ناگوار ابراز همدردی کرد.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در پیام هایی جداگانه خطاب به همتای لبنانی و نیز دبیرکل حزب الله لبنان دوازدهمین سالروز پیروزی غرورآفرین مقاومت در جنگ ۳۳ روزه را به دولت و ملت لبنان تبریک گفت.
سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص ادعایی که روز گذشته توسط فردی به نام رجب صفراف در یکی از رسانه های فارسی زبان خارجی منتشر شد، اظهار داشت: بررسی سوابق نشان می دهد که ایشان هیچگاه فردی مذاكره كننده از جانب هیات مذاکره کننده روسیه با هيات ايرانی در مذاکرات خزر نبوده است.
ساعات كار اداري |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر