معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
 

 

اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: چهارشنبه ٠٤ مرداد ١٣٩٦ |
سفیر اندونزی در دیدار با سرپرست مقام ولایت هرات گفت که یک شرکت هوایی معتبر این کشور آماده برقراری پروازهای مستقیم بین هرات و جاکارتا می باشد.
دکتر عبدالجبار شایق رئیس صحت عامه ولایت فراه می‌گوید قرار است تا این ریاست به تعداد"206000"کودکان زیر سن پنج سال را در این ولایت تحت برنامه واکسن فلج اطفال قرار دهد.
رئیس اداره زراعت ولایت هرات می‌گوید که با توجه به مشکلاتی که در سال جاری برای زنبورداران این ولایت پیش آمد اما تولید عسل نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
دکتر عبدالله فایز گفت:بزودی رشته های تحصیلی دانشگاه هرات از 72 به 78 رشته تحصیلی ارتقا خواهد یافت.
پروژه هرات- خواف یکی از پروژه‌های بسیار مهم در ولایت هرات خوانده می‌شود.
در این دیدار دوستانه که در مقر سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات برگزار شده بود، جناب آقای افخمی رشیدی سرکنسول ایران در هرات در خصوص فعالیت‌های بخش کنسولی توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: این نمایندگی تمام تلاش خود را به خرج داده ‌است تادر توسعه همه جانبه و تکریم متقاضیان روادید این کشور نهایت همکاری و مساعدت انجام شود.
اعتراض کننده‌ها از افزایش نا امنی‌ها، ترور شخصیت‌های با نفوذ، فساد گسترده اداری، زد و بندهای سیاسی میان رهبران حکومت و حدت ملی و ده‌ها موارد دیگر هشدار داده‌اند.
احمد نصیری رییس این اتحادیه می‌گوید، به خاطر انسجام بیشتر میان رسانه‌های تصویری دست به ایجاد این اتحادیه زدند.
مسوولان در اداره زراعت هرات می‌گویند که در سال جاری احداث کشمش‌خانه‌ها در این ولایت دو برابر شده و نیاز به نیروی کاری بیشتری دارد و همین موضوع سبب شده تا زمینه کار برای زنان و مردان فراهم گردد.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به تصویب لایحه تحریم های مجلس نمایندگان آمریکا علیه کشورمان، ضمن محکومیت این اقدام غیر قانونی و توهین آمیز اظهار داشت: مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب این تحریم های غیر هسته ای و در صورت نهایی و اجرایی شدن آن ، اجرای موفقیت آمیز برجام که یک توافق چند جانبه و بین المللی را که حاصل تلاش چندین ساله بوده، نادیده انگاشته و آن را به خطر می اندازد.
اسحاق آل حبیب سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک روز سه شنبه مورخ 3 مرداد 1396 در بحث عمومی شورای امنیت با عنوان «وضعیت خاورمیانه و موضوع فلسطین» برگزار شد شرکت و سخنرانی کرد.
رییس‌ جمهور با تاکید بر اینکه در برابر حرکت جدید کنگره آمریکا حتماً پاسخ لازم را خواهیم داد ، از واشنگتن خواست با احترام به حقوق ملت ایران، از تجربه 40 سال خصومت خود درس بگیرد.
دستیار وزیر امور خارجه کرواسی که به منظور انجام رایزنی های سیاسی با مقامات کشورمان در تهران بسر می برد، با معاون وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و درخصوص روابط دوجانبه ،آخرین تحولات خاورمیانه، خلیج فارس و منطقه جنوب شرق اروپا گفتگو کرد.
عصر امروز ( سه شنبه ) جمعی از اعضای فراکسیون وفاداری به مقاومت مجلس لبنان با حضور در وزارت امور خارجه با دکتر محمد جواد ظریف دیدار و گفتگو کردند.
آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران در سفر اخیر خود به نیویورک در نشست شورای روابط خارجی حاضر شد و به سؤالات ریچارد هاس رئیس این شورا و نخبگان حاضر در این نشست پاسخ داد.
سخنگوی وزرات امور خارجه حمله تروریستی به بیمارستان مرکزی افغانستان که دهها کشته و مجروح برجای گذاشت را محکوم و با دولت، ملت و بازماندگان این جنایت هولناک ابراز همدردی کرد.
آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران در سفر اخیر خود به نیویورک در نشست شورای روابط خارجی حاضر شد و به سؤالات ریچارد هاس رئیس این شورا و نخبگان حاضر در این نشست پاسخ داد.
قاسمی ضمن محکومیت حادثه تروریستی لاهور، توسل به خشونت و ترور را زائیده ایدئولوژی منحطی دانست که جز زبان زور و خشونت لجام گسیخته  سخنی و کلامی  برای گفتن ندارد.
ساعات كار اداري |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر