معرفی سرکنسول
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
 

 

اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: شنبه ٠١ مهر ١٣٩٦ |
رئیس و اعضای اتحادیه زرگران با اهدای نشان طلایی از سرکنسول جمهوری اسلامی ایران قدردانی و سپاس‌گزاری کردند.
نادر شاه حیدری رئیس فدراسیون بسکتبال معلولین ولایت هرات ضمن قدردانی ازمقامات کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات گفت که تیم بسکتبال معلولین هرات نیاز به حمایت‌های کشور دوست و هم‌زبان ایران دارد.
در دیدار رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات با شهردار این شهر بر روی هماهنگی بیشتر میان این دو ارگان و جلوگیری از تخریب چهره‌ تاریخی شهر هرات و شناساندن آن به مردم تاکید شد.
از روز جهانی صلح در ولایت هرات با حضور مقام‌ها و معرفی اعضای جدید کمیتۀ صلح ولایتی که شامل بزرگان قوم، علما و متنفذین بود بزرگداشت بعمل آمد.
" عبدالاحد ولیزاده" مسوول مطبوعات فرماندهی پلیس هرات گفت که رئیس و اعضای اتحادیه زرگران هرات در نشست با (محمدایوب انصاری) فرمانده پلیس هرات، تلاش‌‌های منسوبان پلیس را در امر تامین امنیت، مبارزه با جرایم و دستگیری مجرمین قابل قدردانی دانسته و برای بهتر شدن امنیت اعلام همکاری و پشتیبانی از نیروهای امنیتی نمودند.
کار دو طرح به ارزش 11 میلیون افغانی در غور آغاز شد.این دو طرح که شامل 10 باب گلخانه و اجرای برنامه زنبور داری می باشد، از سوی سلامت عظیمی وزریر مبارزه علیه مواد مخدر در شهر فیروزکوه افتتاح شد.
مسئولان وزارت انرژی و آب کشور از نوشته شدن طرحی برای استفاده درست از بادهای 120 روزه هرات خبر می‌دهند.
طبق پیش‌بینی‌های اداره زراعت هرات، امسال نزدیک به 8تُن زعفران در این ولایت برداشت خواهد شد.
مسوولان در اداره هرات برشنا می‌گویند اگر تاجران روی نیروگاه تولید برق خصوصی سرمایه‌گذاری کنند، اداره‌شان آماده است تا برق را از آنان خریداری کند.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک حضور دارد، شب گذشته به وقت محلی در ضیافت شام اندیشکده شورای آتلانتیک حاضر شد و سخنرانی کرد.
بهرام قاسمي، سخنگوي وزارت امور خارجه در گفت و گو با «اعتماد»: دونالد ترامپ از خاورميانه تنها نفت دلار و رقص شمشير را مي شناسد
اعلاميه پاياني وزراي خارجه گروه ٧٧ و چين در حاشیه نشست مجمع عمومي سازمان ملل متحد در نيويورک با اجماع كليه كشورهاي عضو تصويب شد.
در جواب اظهارات ضد ایرانی نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل، نمایندگی ایران سخنان وی را منافقانه و فریبکارانه خواند و ضمن رد اتهامات مذکور، گفت کافر همه را به کیش خود پندارد.
وزرای خارجه ایران و برزیل در دیدار خود در نیویورک راههای گسترش و تعمیق هر چه بیشتر روابط بویژه در حوزه اقتصادی و تجاری را بررسی کردند.‌ برجام و مسائل منطقه ای از دیگر موضوعات مورد گفتگوی دو مقام بود
وزرای امور خارجه ایران و گینه پاپوآ در نیویورک دیدار و در خصوص مسائل مورد علاقه طرفین از جمله وضعیت ایرانیان مهاجر به قاره اقیانوسیه گفتگو و تبادل نظر کردند.
تبادلات مردمی و سفر گردشگران به دو کشور، همکاری اقتصادی و تجاری بویژه بخش های خصوصی دو کشور، همکاری های بانکی، برجام و موضوعات منطقه ای از محورهای گفتگو و تبادل نظر وزرای خارجه ایران و مونته نگرو بود.
در دیدار وزرای خارجه ایران و ارمنستان در خصوص راههای گسترش روابط، مسائل منطقه و برجام تبادل نظر شد. سفر نخست وزیر ارمنستان به ایران و سفر دکتر ظریف به ارمنستان طی ماههای آینده دیگر محور این دیدار بود.
هرالدو مونیز وزیر امور خارجه شیلی با همتای ایرانی خود دیدار و گقتگو کرد. راههای گسترش روابط دوجانبه، افزایش تبادل هیات ها، برجام و مسائل منطقه ای محورهای اصلی رایزنی های دو مقام بود.
ساعات كار اداري |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر