معرفی سرکنسول
اخبار > پایان مسابقه کتابخوانی اخوت اسلامی در ولایت هرات


  چاپ        ارسال به دوست

پایان مسابقه کتابخوانی اخوت اسلامی در ولایت هرات

مراسم اختتامیه مسابقه کتاب خوانی "اخوت اسلامی" از سوی مجتمع قرآن و عترت ولایت هرات برگزار شد.
این مسابقه با هدف روشن سازی جوانان از نیاز جامعه به اخوت اسلامی و رشد فرهنگ کتاب خوانی در بین نزدیک به ۳ هزار تن از دانشجویان و دانش آموزان راه اندازی شده بود.
در پایان این برنامه به ۴۰۰ تن از کسانی که توانسته بودند پیروز این مسابقه باشند، جواز متعددی اهدا شد.
به گزارش جمهورنیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد جوادی، معاون مجتمع قرآن و عترت در حاشیه این همایش گفت: هدف اصلی طراحان و برنامه‌ریزان این مسابقه، آشنایی هرچه بیشتر مردم و به خصوص جوانان از نیازمندی امت اسلامی به اخوت و برادری بوده است.
به گفته وی، مواد و محتوای کتابی که برای اشتراک کنندگان معرفی شده بود، بنا بر آیات قرآن کریم و سخنان شخصیت‌های وحدت‌گرا همچون حضرات مراجع عظام تقلید و حضرت آیت‌الله العظمی محسنی بود.
آقای جوادی همچنین یکی دیگر از اهداف این برنامه را تشویق جوانان به مطالعه و تحقیق عنوان می‌کند.
به گفته او، جامعه ما علاوه بر دیگر نیازمندی‌های فرهنگی، نیازمند رشد آمار مطالعه است و می‌بایستی با این گونه فرصت‌ها، جوانان را وارد فضای مطالعه و تحقیق کرد.
او همچنین گفته این برای سومین بار است که مسابقه کتاب‌خوانی با مفاهیم اسلامی از سوی این مرکز فرهنگی دینی برگزار می‌شود که نشان می‌دهد علاقه مندی جوانان به این گونه برنامه‌ها افزایش زیادی را یافته است.
گفتنی است که مقوله اخوت اسلامی و برادری دینی، از جمله نکاتی است که توسط شخصیت‌ها، مراکز و حلقات فعال دینی ولایت هرات تاکید جدی بر آن می‌شود.
در همین مسابقه هم اشتراک کنندگان را به صورت نسبتا همسان، جوانان شیعه و سنی تشکیل می‌دادند.


١٥:٥٦ - 1396/04/13    /    شماره : ٤٦٤٢٤٧    /    تعداد نمایش : ٢٣خروج
ساعات كار اداري |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر