معرفی سرکنسول
اخبار > وزیر کار و امور اجتماعی از مرکز فنی کمیته امداد امام خمینی در هرات بازدید کرد


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر کار و امور اجتماعی از مرکز فنی کمیته امداد امام خمینی در هرات بازدید کرد

وزیر کار و امور اجتماعی از مرکز فنی کمیته امداد امام خمینی در هرات بازدید کرد

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

آقای ذکی، وزیر کار و امور اجتماعی که در یک سفر رسمی به هرات آمده بود، در مراسم بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای کمیته امام خمینی (ره) ضمن اشاره به همکاری‌های فی ما بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان و روابط نیک این دو کشور در طول سال‌های اخیر، از کشور ایران اظهار سپاس و امتنان نمود.

آقای ذکی، وزیر کار و امور اجتماعی که در یک سفر رسمی به هرات آمده بود، در مراسم بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای کمیته امام خمینی (ره) ضمن اشاره به همکاری‌های فی مابین دو کشور ایران و افغانستان و روابط نیک این دو کشور در طول سال‌های اخیر، از تلاش‌ها و کمک‌های کشور ایران قدردانی نمود.

آقای ذکی همچنان با اشاره به میزبانی مهربانانه جمهوری اسلامی ایران از مهاجرین میلیونی افغان مراتب تشکر خود را ابراز نمود.

وی ارزش و اهمیت فراگیری حرفه‌ها را به کارآموزان تأکید نمود و از آنها خواست تا به بهترین نحو ممکن از امکانات فراهم شده از طرف این مرکز استفاده نموده و با بالاترین سطح از این مرکز فارغ گردند.

او همچنین از فعالیت‌های انجام گرفته در مرکز فنی و حرفه‌ای افغان – ایران ابراز رضایت کرد و از مسئولان این مرکز به دلیل پیشبرد امور به شکل مناسب و خوب ابراز امتنان و تشکر نمود.

وزیر کار و امور اجتماعی از فعالیت‌های انجام شده توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهر کابل و سایر ولایات نیز به نیکی یاد کرد.

وی همچنین یادآور شد که در اولین فرصت ممکن دیداری با آقای ربیعی، وزیر کار و امور اجتماعی دولت جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد داد تا هر چه بهتر و بیشتر از ظرفیت‌های آموزشی و تجربیات ایران در زمینه‌های آموزشی و فرهنگی استفاده نمایند، زیرا داشتن زبان و فرهنگ مشترک باعث می‌شود تا انتقال تجربیات و ظرفیت‌های آموزشی به سهولت و در بالاترین سطح ممکن صورت گیرد.

در ادامه این مراسم آقای «علی اکبر بابا» کنسول درجه اول سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات ضمن عرض خیر مقدم به وزیر کار و امور اجتماعی و هیئت همراه وی یادآور شد که دو کشور اسلامی افغانستان و ایران که اشتراک زبانی و فرهنگی زیادی دارند در طول این چند سال همکاری‌های زیادی را در زمینه‌های مختلف تجربه کرده‌اند.

آقای بابا ضمن یادآوری فعالیت‌های صورت گرفته از جانب کشور جمهوری اسلامی ایران در افغانستان و خصوصاً غرب کشور، در بخش‌های راه‌سازی و خط آهن، ایجاد سهولت‌ها برای تجار ملی افغانستان و همچنین ارائه خدمات صدور ویزا به مردم افغانستان، متذکر شد که تکمیل پروژه خط آهن باعث پیشرفت زیادی در اقتصاد و تجارت افغانستان می‌شود و این کشور را به بازارهای تجاری و اقتصادی مهم دنیا وصل خواهد کرد.

این دیپلومات بلند رتبه ایرانی اضافه کرد که هم اکنون بیش از سه میلیون مهاجر افغانستانی در کشور ایران اقامت دارند که با استفاده از رأفت اسلامی در جامعه ایران همانند یک شهروند زندگی می‌کنند و از کلیه امکانات رفاهی مستفید می‌گردند و بر خلاف سایر کشورها در کمپ‌ها و اردوگاه‌ها نگهداری نمی‌شوند. همچنین بیش از پنج صد هزار دانش آموز و دانشجوی افغانستانی در ایران مشغول به تحصیل هستند که درحدود چهارصد و بیست هزار تن از آنان بصورت رایگان مشغول به تحصیل هستند.

در پایان نیز آقای بابا به فعالیت‌های انجام گرفته در بخش آموزش و فرهنگ در افغانستان از سوی جمهوری اسلامی افغانستان اشاره نمود و اظهار کرد که این روابط نیک همچنان در آینده نیز ادامه خواهد داشت.


١٦:٣٠ - 1396/04/24    /    شماره : ٤٦٦٠١٨    /    تعداد نمایش : ٢٢خروج
ساعات كار اداري |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر