معرفی سرکنسول
اخبار > بحران به ‌وجود آمده در حوزه آموزش و پرورش هرات حل و فصل شد


  چاپ        ارسال به دوست

بحران به ‌وجود آمده در حوزه آموزش و پرورش هرات حل و فصل شد

 

به گزارش رسانه ها مقام‌های دولتی، فعالان فرهنگی و بزرگان اجتماعی هرات از حل تنش‌ها بین معترضان و طرفداران ریاست آموزش و پرورش خبر می‌دهند.

رییس شورای ولایتی، رییس شورای عالی علما و روحانیون حوزه غرب و نیز جمع زیادی از افراد سرشناس به شمول نمایندگان مردم در پارلمان و شورای ولایتی امروز یکشنبه در یک نشست خبری تاکید کردند که هیچ‌گونه اختلافی در بین مردم وجود ندارد.
 مولوی خداداد صالح؛ رییس شورای عالی علما و روحانیون حوزه غرب کشور در این نشست خبری گفت: "بعضی افراد ماجراجو و فرصت طلب می‌خواستند از حرکت مدنی مردم هرات بهره برداری سیاسی نمایند که خوشبختانه با تلاش مقام ولایت، هیات های اعزامی مرکز توطئه خنثی شد."
 رییس شورای علمای غرب کشور از حل اختلاف اندک بین معترضین و موافقین ریاست آموزش و پرورش نیز یاد کرد و از تلاش و درایت مقامات قدردانی نمود.
 او گفت: "شورای علما از شورای ولايتی تقاضا کرده است که از هرگونه تظاهرات و اعتراض در پیوند به این قضایا خودداری نمايد."
 رییس شورای علما و روحانیون حوزه غرب افزود که هیات های اعزامی مرکزی، خواست های شهروندان هرات را شنیده و رییس جمهور در این زمینه تصمیم می‌گیرد.
 در همین حال، محمد آصف رحیمی؛ والی هرات نیز از تمام شهروندان خواست تا از انرژی خود به ‌خاطر بهبود وضعيت زندگی وايجاد اشتغال برای اقشار مختلف استفاده نمایند.
 والی هرات از حوصله‌مندی معترضين و موافقين ریاست آموزش و پرورش به‌خاطر ايجاد تفاهم و حل مشكلات به‌وجود آمده، قدردانی کرد و گفت: "دوطرف قضیه با کمال با اخلاص مشکلات را حل و به اختلافات پایان دادند."
کامران علی‌زایی؛ رییس شورای ولايتی هرات نیز از حل تنش ها خبر داد و از جدیت مقام ریاست جمهوری و پارلمان در امر توظیف هيات به‌ خاطر بررسی شكايات شهروندان قدردانی کرد.
او همچنین از مردمی که قرار بود روز دوشنبه علیه ریاست آموزش و پرورش تظاهرات نمایند، خواست به هیچ عنوان به این خاطر اعتراض و تجمع نکنند.
 فرهاد مجيدی؛ نماینده هرات در پارلمان نيز تلاش های مشترك به ‌خاطر حل اين قضيه را قابل قدردانی دانست و گفت :"فاصله ايجادشده بين مردم از بين رفته است؛ زیرا مهم ترين مسأله بين مردم وحدت و همدلی است."
 از سوی دیگر، عبدلارزاق احمدی؛ رییس آموزش و پرورش هرات نیز اعلام کرد که آماده هرنوع پاسخگویی در پیوند به ادعاهای مطرح شده در ارگان های عدلی و قضایی می‌باشد.
 


١٥:٥٣ - 1397/01/19    /    شماره : ٥٠٧٩٨٠    /    تعداد نمایش : ٣٤خروج
ساعات كار اداري |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر