گالری
پیوند ها


  چاپ        ارسال به دوست

ترور حجت‌الاسلام توکلی تکان‌دهنده و جان‌کاه است/ مردم نمی‌توانند به بی‌تفاوتی نهادهای امنیتی به ترور علما منفعل باشند

به گزارش رسانه ها حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری در پی ترور حجت الاسلام والمسلمین جعفر توکلی پیامی صادر کرد.

وی در این پیام از حکومت به صورت جدی خواسته است تا سرنخ این جنایت را نمایان و عاملین آن را دستگیر و به پنجه قانون بسپارد.

متن پیام به شرح ذیل است؛


بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

پایان روزجمعه اول سرطان/تیر حامل خبر های ناخوشایندی بود. اگرچه امروز در گوشه و کنار وطن جنگ بود و درگیری و تعدادی از هموطنان به وسیله گروه های تروریستی به شهادت رسیدند اما خبر به شهادت رسیدن حجت الاسلام والمسلمین جعفر توکلی از علمای سرشناس هرات و مسول دفتر نمایندگی آیت الله العظمی حکیم بسی تکاندهنده و جانکاه است.

این عالم وارسته در حالی که به سمت منزل در حرکت بوده، در جاده ۶۴متری هرات مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفته و به فیض عظمای شهادت نایل می گردد.
اینجانب با درد و اندوه فراوان شهادت این عزیز را به محضر مردم بزرگوار افغانستان، به خصوص مردم ولایت هرات، جامعه روحانیت این شهر، خانواده و بستگان این عروج کرده اخصا برادر محترم و همکار گرامی ما محمد تقی توکلی پسر عموی این شهید عزیز تبریک و تسلیت می گویم و عمل ددمنشانه گروه تروریستی عامل این جنایت را به شدت محکوم نموده، از نهادهای امنیتی حکومت افغانستان میخواهم هرچه عاجل در راستای شناسایی دست های پشت پرده اقدامات جدی روی دست گرفته، عوامل جنایت را دستگیر نموده به پنجه عدالت بسپارند.
حکومت افغانستان باید بداند که مردم نمیتوانند بیش از این به بی تفاوتی نهادهای امنیتی نگاه منفعلانه نموده، هر ازگاهی منتظر از دست دادن عزیزان خود به ویژه شخصیتهای وارسته ای چون توکلی شهید باشند.
نه تنها خواهان پیدا شدن عوامل فاجعه ترور امروز هستیم، بلکه نهادهای امنیتی سر نخ ترورهایی را نمایان کنند که قبلا تعداد دیگر علما را در سایر نقاط کشور به خصوص ولایت باستانی هرات به کام مرگ کشانده اند.
والسلام
سیدعیسی حسینی مزاری

اول سرطان/تیر ۱۳۹۷


١٣:٢٢ - 1397/04/02    /    شماره : ٥٢١٥٦٠    /    تعداد نمایش : ٥٢خروج
نظرات

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است.
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است.
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است.
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران