گالری
پیوند ها


  چاپ        ارسال به دوست

نکوهش ترور حجت‌الاسلام توکلی توسط رییس‌جمهور/ مسوولین امنیتی هرات چگونگی این حملۀ تروریستی را بررسی کنند

به گزارش رسانه ها رییس‌جمهور غنی ترور حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر توکلی، از علمای برجسته اهل تشیع ولایت هرات را خلاف همه ارزش‌های اسلامی و انسانی دانسته و به شدت محکوم کرده است.

در یک بیانیه ارگ ریاست جمهوری در این مورد آمده است: "محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، حملۀ تروریستی بالای حجت‌الاسلام جعفر توکلی، یک تن از علمای جید اهل تشیع ولایت هرات را که در اثر آن موصوف به شهادت رسید، شدیداً محکوم کرد و عاملین آن را دشمنان اسلام و انسانیت خطاب نمود".
رئیس‌جمهور غنی، وقوع این حملۀ تروریستی را عمل نابخشودنی و جنایت بزرگ دانست و یکبار دیگر تأکید ورزید که هدف قراردادن علمای دینی و شخصیت‌های خدمت‌گذار، در هیچ دین و آئینی توجیه‌پذیر نبوده و خلاف همۀ ارزشهای اسلامی و انسانی میباشد.
وی از شهید توکلی به عنوان یکی از علمای دینی سرشناس کشور یاد کرد که در راستای تبلیغ دستورات دین مبین اسلام و ترویج مسایل دینی، سعی و تلاش زیادی به خرج داد.
رئیس‌جمهور غنی به مسوولین مربوطۀ امنیتی ولایت هرات هدایت داد تا چگونگی وقوع این حملۀ تروریستی را بررسی نموده تا عاملین آن شناسایی و به پنجۀ قانون سپرده شوند.
وی ضمن ابراز تسلیت و همدردی عمیق با خانوادۀ شهید حجت‌الاسلام جعفر توکلی، برای وی از بارگاه ایزد متعال بهشت برین استدعا نمود.

 


١٣:٢٨ - 1397/04/02    /    شماره : ٥٢١٥٦٨    /    تعداد نمایش : ٥٢خروج
نظرات

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است.
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است.
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است.
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران